Bentley Bentayga műszaki adatok
Motorváltozatok, kivitelek és gyártási évek — nyílt európai adatokból
Gyártási évek
2015 óta
Teljesítmény
150–671 kW
Üzemanyag
benzin/hibrid/dízel
Változatok
21 db
Még nincs eladó Bentley Bentayga hirdetés — add fel elsőként, ingyen, pár perc alatt.
A Bentley Bentayga nyilvántartott változatai 2016–2026 között kerültek először forgalomba. A kínálatot a benzin változatok uralják (69%), ezt követi a hibrid (12%). A leggyakoribb motorváltozat a 3 996 cm³-es benzin, 404 kW (549 LE) teljesítménnyel.
Generációk
A Bentley Bentayga generációi gyártási évekkel — a képek a Wikimedia Commons szabad licencű fotói, a szerző megjelölésével.
Kivitelek
4 oldalajtós kivitel
4/5 ajtós — szedán, ferdehátú, kombi
- Forgalomba helyezve
- 2016–2026
- Üléshelyek
- 4, 5, 7
A kivitelek az oldalajtók száma szerint összevonva — a nyilvántartások ajtószámlálása a csomagtérajtónál eltérő, az oldalajtó-szám viszont egyértelmű.
Motorváltozatok
Üzemanyagonként csoportosítva; az évszámok az adott változat nyilvántartott első forgalomba helyezéseinek tartománya.
Benzin 12 változat · 150–671 kW · 2016–2026
| 2018–2026 | 404 kW (549 LE) | 3 996 cm³ |
| 2025–2026 | 478 kW (650 LE) | 3 996 cm³ |
| 2019–2022 | 250 kW (340 LE) | 2 995 cm³ |
| 2019–2022 | 467 kW (635 LE) | 5 950 cm³ |
| 2021 | 107 kW (146 LE) | 3 996 cm³ |
| 2021 | 150 kW (204 LE) | 3 996 cm³ |
| 2021 | 150 kW (204 LE) | 5 950 cm³ |
| 2021 | 404 kW (549 LE) | 3 966 cm³ |
| 2016–2019 | 447 kW (608 LE) | 5 950 cm³ |
| 2017 | 320 kW (435 LE) | 3 956 cm³ |
| 2017 | 671 kW (913 LE) | 5 950 cm³ |
| 2016 | 470 kW (639 LE) | 5 950 cm³ |
Dízel 3 változat · 320–320 kW · 2017–2021
| 2021 | 250 kW (340 LE) | 2 995 cm³ |
| 2017–2019 | 320 kW (435 LE) | 3 956 cm³ |
| 2017 | 447 kW (608 LE) | 5 950 cm³ |
Phev 3 változat · 250–250 kW · 2019–2022
| 2019–2022 | 250 kW (340 LE) | 2 995 cm³ |
| 2020 | 60 kW (82 LE) | 2 995 cm³ |
| 2019 | 254 kW (345 LE) | 2 995 cm³ |
Hibrid 3 változat · 250–250 kW · 2019–2026
| 2019–2026 | 250 kW (340 LE) | 2 995 cm³ |
| 2022 | 94 kW (128 LE) | 2 995 cm³ |
| 2020 | 344 kW (468 LE) | 2 995 cm³ |
Hasznos a vásárláshoz
További Bentley modellek
Forrás: EEA CO2-monitoring és RDW nyílt adatok, a megkimelt.hu hirdetés-adataival kiegészítve. A lista tájékoztató jellegű, nem feltétlenül teljes — egy adott példány tényleges adatait a forgalmi engedély igazolja. Frissítve: 2026. 10.