Citroën C3 Aircross műszaki adatok

Motorváltozatok, kivitelek és gyártási évek — nyílt európai adatokból

Citroën C3 Aircross (2010–2020)
Citroën C3 Aircross Fotó: Alexander Migl · CC BY-SA 4.0 · Wikimedia Commons · licenc

Gyártási évek

2010 óta

Teljesítmény

60–100 kW

Üzemanyag

benzin/dízel/hibrid

Változatok

34 db

Még nincs eladó Citroën C3 Aircross hirdetés — add fel elsőként, ingyen, pár perc alatt.

Szólunk, ha jön eladó Citroën C3 Aircross. Megerősítő levelet küldünk. Legfeljebb napi egy e-mail, bármikor leiratkozhatsz. Adatkezelés

Nézd meg a postafiókodA levélben lévő linkkel indul az értesítő.

A Citroën C3 Aircross nyilvántartott változatai 2017–2026 között kerültek először forgalomba. A kínálatot a benzin változatok uralják (53%), ezt követi a dízel (45%). A leggyakoribb motorváltozat az 1 199 cm³-es benzin, 81 kW (110 LE) teljesítménnyel.

Generációk

A Citroën C3 Aircross generációi gyártási évekkel — a képek a Wikimedia Commons szabad licencű fotói, a szerző megjelölésével.

Citroën C3 Aircross C3 Picasso-based model (Latin America) (2010–2021)
C3 Picasso-based model (Latin America) Gyártás: 2010–2021 Fotó: RL GNZLZ · CC BY-SA 2.0 · Commons
Citroën C3 Aircross First generation (2017–2024)
First generation Gyártás: 2017–2024 Fotó: Vauxford · CC BY-SA 4.0 · Commons
Citroën C3 Aircross Second generation (India and Latin America) (2023 óta)
Second generation (India and Latin America) Gyártás: 2023 óta Fotó: Andra Febrian · CC BY-SA 4.0 · Commons
Citroën C3 Aircross Second generation (Europe) (2024 óta)
Second generation (Europe) Gyártás: 2024 óta Fotó: Alexander-93 · CC BY-SA 4.0 · Commons

Kivitelek

4 oldalajtós kivitel

4/5 ajtós — szedán, ferdehátú, kombi

Forgalomba helyezve
2017–2026
Üléshelyek
2, 5, 7

A kivitelek az oldalajtók száma szerint összevonva — a nyilvántartások ajtószámlálása a csomagtérajtónál eltérő, az oldalajtó-szám viszont egyértelmű.

Motorváltozatok

Üzemanyagonként csoportosítva; az évszámok az adott változat nyilvántartott első forgalomba helyezéseinek tartománya.

Benzin 16 változat · 60–96 kW · 2017–2026

2025–2026 74 kW (101 LE) 1 199 cm³
2025 100 kW (136 LE) 1 199 cm³
2017–2024 81 kW (110 LE) 1 199 cm³
2017–2024 96 kW (131 LE) 1 199 cm³
2018–2022 61 kW (83 LE) 1 199 cm³
2022 95 kW (129 LE) 1 199 cm³
2021 81 kW (110 LE) 1 499 cm³
2021 133 kW (181 LE) 1 598 cm³
2019–2020 75 kW (102 LE) 1 199 cm³
2020 75 kW (102 LE) 1 499 cm³
2020 80 kW (109 LE) 1 199 cm³
2017–2019 60 kW (82 LE) 1 199 cm³
2019 81 kW (110 LE) 1 999 cm³
2019 88 kW (120 LE) 1 199 cm³
2017 122 kW (166 LE) 1 199 cm³
2017 144 kW (196 LE) 1 199 cm³

Dízel 16 változat · 73–96 kW · 2017–2022

2019–2022 81 kW (110 LE) 1 499 cm³
2018–2022 88 kW (120 LE) 1 499 cm³
2018–2021 75 kW (102 LE) 1 499 cm³
2020–2021 81 kW (110 LE) 1 199 cm³
2020 75 kW (102 LE) 1 415 cm³
2020 80 kW (109 LE) 1 499 cm³
2020 96 kW (131 LE) 1 199 cm³
2019 61 kW (83 LE) 1 499 cm³
2019 73 kW (99 LE) 1 499 cm³
2017–2019 73 kW (99 LE) 1 560 cm³
2017–2019 85 kW (116 LE) 1 560 cm³
2019 88 kW (120 LE) 1 498 cm³
2017–2019 88 kW (120 LE) 1 560 cm³
2019 96 kW (131 LE) 1 499 cm³
2017 110 kW (150 LE) 1 560 cm³
2017 132 kW (180 LE) 1 560 cm³

Hibrid 1 változat · 100–100 kW · 2025–2026

2025–2026 100 kW (136 LE) 1 199 cm³

LPG 1 változat · 96–96 kW · 2021–2022

2021–2022 96 kW (131 LE) 1 199 cm³

Hasznos a vásárláshoz

További Citroën modellek

Forrás: EEA CO2-monitoring és RDW nyílt adatok, a megkimelt.hu hirdetés-adataival kiegészítve. A lista tájékoztató jellegű, nem feltétlenül teljes — egy adott példány tényleges adatait a forgalmi engedély igazolja. Frissítve: 2026. 10.