Dacia Sandero műszaki adatok

Motorváltozatok, kivitelek és gyártási évek — nyílt európai adatokból

Dacia Sandero (2008 óta)
Dacia Sandero Fotó: Alexander-93 · CC BY-SA 4.0 · Wikimedia Commons · licenc

Gyártási évek

2007 óta

Teljesítmény

49–99 kW

Üzemanyag

benzin/dízel/lpg

Változatok

86 db

Még nincs eladó Dacia Sandero hirdetés — add fel elsőként, ingyen, pár perc alatt.

Szólunk, ha jön eladó Dacia Sandero. Megerősítő levelet küldünk. Legfeljebb napi egy e-mail, bármikor leiratkozhatsz. Adatkezelés

Nézd meg a postafiókodA levélben lévő linkkel indul az értesítő.

A Dacia Sandero nyilvántartott változatai 2008–2026 között kerültek először forgalomba. A kínálatot a benzin változatok uralják (56%), ezt követi a dízel (26%). A leggyakoribb motorváltozat a 898 cm³-es benzin, 66 kW (90 LE) teljesítménnyel.

Generációk

A Dacia Sandero generációi gyártási évekkel — a képek a Wikimedia Commons szabad licencű fotói, a szerző megjelölésével.

Dacia Sandero Sandero I (2007–2014)
Sandero I Gyártás: 2007–2014 Fotó: Torsten Maue · CC BY 2.0 · Commons
Dacia Sandero Sandero II (2012–2020)
Sandero II Gyártás: 2012–2020 Fotó: M 93 · CC BY-SA 3.0 de · Commons
Dacia Sandero Sandero III (2020 óta)
Sandero III Gyártás: 2020 óta Fotó: Alexander Migl · CC BY-SA 4.0 · Commons

Kivitelek

4 oldalajtós kivitel

4/5 ajtós — szedán, ferdehátú, kombi

Forgalomba helyezve
2008–2026
Üléshelyek
5

A kivitelek az oldalajtók száma szerint összevonva — a nyilvántartások ajtószámlálása a csomagtérajtónál eltérő, az oldalajtó-szám viszont egyértelmű.

Motorváltozatok

Üzemanyagonként csoportosítva; az évszámok az adott változat nyilvántartott első forgalomba helyezéseinek tartománya.

Benzin 44 változat · 49–81 kW · 2008–2026

2020–2026 49 kW (67 LE) 999 cm³
2020–2026 67 kW (91 LE) 999 cm³
2020–2026 74 kW (101 LE) 999 cm³
2017–2026 81 kW (110 LE) 999 cm³
2017–2022 54 kW (73 LE) 999 cm³
2012–2022 66 kW (90 LE) 898 cm³
2021 67 kW (91 LE) 1 298 cm³
2020 54 kW (73 LE) 993 cm³
2019–2020 70 kW (95 LE) 898 cm³
2020 70 kW (95 LE) 3 750 cm³
2019 54 kW (73 LE) 898 cm³
2015–2019 54 kW (73 LE) 1 149 cm³
2018 66 kW (90 LE) 899 cm³
2018 86 kW (117 LE) 898 cm³
2009–2017 55 kW (75 LE) 1 149 cm³
2008–2017 55 kW (75 LE) 1 390 cm³
2011–2017 62 kW (84 LE) 1 598 cm³
2014–2017 66 kW (90 LE) 1 149 cm³
2017 81 kW (110 LE) 1 149 cm³
2013–2016 66 kW (90 LE) 1 461 cm³
2015 80 kW (109 LE) 1 149 cm³
2015 80 kW (109 LE) 1 461 cm³
2012–2014 53 kW (72 LE) 1 149 cm³
2014 55 kW (75 LE) 898 cm³
2013–2014 55 kW (75 LE) 1 461 cm³
2013 55 kW (75 LE) 1 148 cm³
2013 55 kW (75 LE) 1 265 cm³
2008–2013 64 kW (87 LE) 1 598 cm³
2013 66 kW (90 LE) 1 180 cm³
2011–2013 77 kW (105 LE) 1 598 cm³
2011–2012 60 kW (82 LE) 1 598 cm³
2012 61 kW (83 LE) 898 cm³
2012 61 kW (83 LE) 1 149 cm³
2012 61 kW (83 LE) 1 461 cm³
2012 61 kW (83 LE) 1 598 cm³
2012 62 kW (84 LE) 1 597 cm³
2012 65 kW (88 LE) 1 461 cm³
2011 62 kW (84 LE) 1 390 cm³
2011 65 kW (88 LE) 1 598 cm³
2010 53 kW (72 LE) 1 390 cm³

+ további 4 ritkább benzin változat.

Dízel 16 változat · 50–70 kW · 2008–2022

2022 67 kW (91 LE) 999 cm³
2011–2021 55 kW (75 LE) 1 461 cm³
2011–2021 65 kW (88 LE) 1 461 cm³
2018–2021 70 kW (95 LE) 1 461 cm³
2012–2020 66 kW (90 LE) 1 461 cm³
2019 70 kW (95 LE) 898 cm³
2017 83 kW (113 LE) 1 461 cm³
2017 99 kW (135 LE) 1 461 cm³
2013–2016 66 kW (90 LE) 898 cm³
2008–2014 50 kW (68 LE) 1 461 cm³
2014 55 kW (75 LE) 1 149 cm³
2014 66 kW (90 LE) 1 149 cm³
2014 80 kW (109 LE) 1 461 cm³
2012 61 kW (83 LE) 1 461 cm³
2011 62 kW (84 LE) 1 461 cm³
2009–2011 63 kW (86 LE) 1 461 cm³

LPG 21 változat · 53–74 kW · 2011–2022

2022 49 kW (67 LE) 999 cm³
2020–2022 67 kW (91 LE) 999 cm³
2019–2022 74 kW (101 LE) 999 cm³
2021 57 kW (78 LE) 999 cm³
2021 64 kW (87 LE) 999 cm³
2013–2021 66 kW (90 LE) 898 cm³
2021 75 kW (102 LE) 999 cm³
2021 76 kW (103 LE) 999 cm³
2021 100 kW (136 LE) 999 cm³
2019–2020 54 kW (73 LE) 999 cm³
2016–2019 66 kW (90 LE) 1 461 cm³
2011–2017 55 kW (75 LE) 1 149 cm³
2017 99 kW (135 LE) 898 cm³
2015–2016 54 kW (73 LE) 1 149 cm³
2011–2015 53 kW (72 LE) 1 149 cm³
2011–2013 55 kW (75 LE) 1 390 cm³
2011–2013 62 kW (84 LE) 1 598 cm³
2011–2012 60 kW (82 LE) 1 598 cm³
2012 61 kW (83 LE) 1 149 cm³
2011 53 kW (72 LE) 1 390 cm³
2011 64 kW (87 LE) 1 598 cm³

CNG 4 változat · 66–66 kW · 2012–2021

2021 74 kW (101 LE) 999 cm³
2020 54 kW (73 LE) 999 cm³
2018–2019 66 kW (90 LE) 898 cm³
2012 55 kW (75 LE) 1 149 cm³

Hibrid 1 változat · 66–66 kW · 2019–2019

2019 66 kW (90 LE) 898 cm³

Hasznos a vásárláshoz

További Dacia modellek

Forrás: EEA CO2-monitoring és RDW nyílt adatok, a megkimelt.hu hirdetés-adataival kiegészítve. A lista tájékoztató jellegű, nem feltétlenül teljes — egy adott példány tényleges adatait a forgalmi engedély igazolja. Frissítve: 2026. 10.