Volkswagen Crafter műszaki adatok
Motorváltozatok, kivitelek és gyártási évek — nyílt európai adatokból
Gyártási évek
2006 óta
Teljesítmény
65–130 kW
Üzemanyag
dízel/elektromos/benzin
Változatok
20 db
Még nincs eladó Volkswagen Crafter hirdetés — add fel elsőként, ingyen, pár perc alatt.
A Volkswagen Crafter nyilvántartott változatai 1998–2026 között kerültek először forgalomba. A kínálatot a dízel változatok uralják (97%), ezt követi az elektromos (1%). A leggyakoribb motorváltozat az 1 968 cm³-es dízel, 80 kW (109 LE) teljesítménnyel.
Generációk
A Volkswagen Crafter generációi gyártási évekkel — a képek a Wikimedia Commons szabad licencű fotói, a szerző megjelölésével.
Kivitelek
2 oldalajtós kivitel
3 ajtós / kupé / kabrió
- Forgalomba helyezve
- 1998–2026
- Üléshelyek
- 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
4 oldalajtós kivitel
4/5 ajtós — szedán, ferdehátú, kombi
- Forgalomba helyezve
- 2006–2026
- Üléshelyek
- 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
A kivitelek az oldalajtók száma szerint összevonva — a nyilvántartások ajtószámlálása a csomagtérajtónál eltérő, az oldalajtó-szám viszont egyértelmű.
Motorváltozatok
Üzemanyagonként csoportosítva; az évszámok az adott változat nyilvántartott első forgalomba helyezéseinek tartománya.
Dízel 19 változat · 65–130 kW · 1998–2026
| 2016–2026 | 103 kW (140 LE) | 1 968 cm³ |
| 2016–2026 | 130 kW (177 LE) | 1 968 cm³ |
| 2017–2024 | 75 kW (102 LE) | 1 968 cm³ |
| 2011–2024 | 120 kW (163 LE) | 1 968 cm³ |
| 2011–2018 | 80 kW (109 LE) | 1 968 cm³ |
| 2011–2018 | 100 kW (136 LE) | 1 968 cm³ |
| 2013–2017 | 84 kW (114 LE) | 1 968 cm³ |
| 2017 | 155 kW (211 LE) | 1 968 cm³ |
| 2017 | 195 kW (265 LE) | 1 968 cm³ |
| 2016 | 90 kW (122 LE) | 1 968 cm³ |
| 2007–2014 | 120 kW (163 LE) | 2 461 cm³ |
| 2006–2013 | 80 kW (109 LE) | 2 461 cm³ |
| 2006–2013 | 100 kW (136 LE) | 2 461 cm³ |
| 2012–2013 | 105 kW (143 LE) | 1 968 cm³ |
| 2006–2011 | 65 kW (88 LE) | 2 461 cm³ |
| 2008 | 100 kW (136 LE) | 2 500 cm³ |
| 2008 | 120 kW (163 LE) | 2 459 cm³ |
| 2002 | 80 kW (109 LE) | 2 500 cm³ |
| 1998 | 75 kW (102 LE) | 2 461 cm³ |
Elektromos 1 változat · 100–100 kW · 2019–2022
| 2019–2022 | 100 kW (136 LE) | — |
Hasznos a vásárláshoz
További Volkswagen modellek
Forrás: EEA CO2-monitoring és RDW nyílt adatok, a megkimelt.hu hirdetés-adataival kiegészítve. A lista tájékoztató jellegű, nem feltétlenül teljes — egy adott példány tényleges adatait a forgalmi engedély igazolja. Frissítve: 2026. 10.