Volkswagen Tayron műszaki adatok

Motorváltozatok, kivitelek és gyártási évek — nyílt európai adatokból

Volkswagen Tayron (2018 óta)
Volkswagen Tayron Fotó: © M 93 · CC BY-SA 3.0 de · Wikimedia Commons · licenc

Gyártási évek

2018 óta

Teljesítmény

110–162 kW

Üzemanyag

benzin/hibrid/dízel

Változatok

14 db

Még nincs eladó Volkswagen Tayron hirdetés — add fel elsőként, ingyen, pár perc alatt.

Szólunk, ha jön eladó Volkswagen Tayron. Megerősítő levelet küldünk. Legfeljebb napi egy e-mail, bármikor leiratkozhatsz. Adatkezelés

Nézd meg a postafiókodA levélben lévő linkkel indul az értesítő.

A Volkswagen Tayron nyilvántartott változatai 2019–2026 között kerültek először forgalomba. A kínálatot a benzin változatok uralják (64%), ezt követi a hibrid (26%). A leggyakoribb motorváltozat az 1 498 cm³-es hibrid, 110 kW (150 LE) teljesítménnyel.

Generációk

A Volkswagen Tayron generációi gyártási évekkel — a képek a Wikimedia Commons szabad licencű fotói, a szerző megjelölésével.

Volkswagen Tayron First generation (2018 óta)
First generation Gyártás: 2018 óta Fotó: JamesYoung8167 · CC BY-SA 4.0 · Commons
Volkswagen Tayron Second generation (2024 óta)
Second generation Gyártás: 2024 óta Fotó: Alexander Migl · CC BY-SA 4.0 · Commons

Kivitelek

4 oldalajtós kivitel

4/5 ajtós — szedán, ferdehátú, kombi

Forgalomba helyezve
2025–2026
Üléshelyek
5, 7

A kivitelek az oldalajtók száma szerint összevonva — a nyilvántartások ajtószámlálása a csomagtérajtónál eltérő, az oldalajtó-szám viszont egyértelmű.

Motorváltozatok

Üzemanyagonként csoportosítva; az évszámok az adott változat nyilvántartott első forgalomba helyezéseinek tartománya.

Hibrid 4 változat · 110–130 kW · 2019–2026

2025–2026 110 kW (150 LE) 1 498 cm³
2025–2026 130 kW (177 LE) 1 498 cm³
2026 130 kW (177 LE) 1 948 cm³
2019–2022 110 kW (150 LE) 1 395 cm³

Benzin 8 változat · 110–162 kW · 2019–2025

2025 110 kW (150 LE) 1 495 cm³
2021–2025 110 kW (150 LE) 1 498 cm³
2025 150 kW (204 LE) 1 498 cm³
2019–2022 110 kW (150 LE) 1 395 cm³
2020–2022 118 kW (160 LE) 1 498 cm³
2019–2022 137 kW (186 LE) 1 984 cm³
2019–2022 162 kW (220 LE) 1 984 cm³
2019 132 kW (180 LE) 1 984 cm³

Dízel 2 változat · 110–110 kW · 2025–2026

2025–2026 142 kW (193 LE) 1 968 cm³
2025 110 kW (150 LE) 1 968 cm³

Hasznos a vásárláshoz

További Volkswagen modellek

Forrás: EEA CO2-monitoring és RDW nyílt adatok, a megkimelt.hu hirdetés-adataival kiegészítve. A lista tájékoztató jellegű, nem feltétlenül teljes — egy adott példány tényleges adatait a forgalmi engedély igazolja. Frissítve: 2026. 10.